Sağlık

Kızılay’dan “İki Kişi Faaliyetlerden Çekildi” Duyurusu!

Kızılay, Konya İl Selçuklu İlçe İdare Meclisi Üyesi Ahmet Dağlı ve Konya Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez’in CHP’nin bugün Konya’da yapılacak mitingiyle ilgili yaptığı provokatif paylaşımlara, “Paylaşımlar kabul edilemez, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırıldı. diye ilan etti.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Türkiye’nin gündeminde geniş yer tutuyor. Depremlerin gölgede kaldığı bu günlerde, ana muhalefet ve muhalefet partilerine yönelik saldırılar ülke gündemini meşgul ederken, Kızılay Konya Yöneticilerin yaptığı açıklamalar gündem oldu. Kızılay’da iki yönetici, Ana muhalefet partisi CHP’nin bugün Konya’da yapılacak mitingiyle ilgili provokatif paylaşımlarda bulundu. Kızılay, iddiayla ilgili açıklama yaptı. Her iki yöneticinin de faaliyetlerden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Kışkırtıcı açıklamaların sahipleri, 6 Şubat Depremlerinin ilk günlerinde çadır satışıyla gündeme gelen Kızılay yöneticileriydi. Kızılay Konya İl Selçuklu İlçe İdare Meclisi Üyesi Ahmet Dağlı, Twitter hesabından İstanbul Belediye Başkanı ve CHP Genel Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na seslendi. Dağlı, “Şeytan taşlamak isteyenler yarın Anıt Meydan’a gidebilir” dedi. Kızılay’ın bugün saat 14.00’te Konya’da düzenleyeceği mitinge ilişkin bir diğer açıklama da Konya Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Hamit Üzülmez’den geldi. Üzülmez, “Ülkede Hac Dönemi erken başladı” paylaşımında bulunarak, “Yarın Konya’da her şeyin çok güzel olmasını bekliyoruz” paylaşımında bulundu. Ayrıca açıklamasının sonuna gülen bir emoji ekledi.

Kızılay’dan “Faaliyetlerden Çekilen İki Kişi” İle İlgili Açıklama

Kızılay, dün Konya’daki yöneticilerin yaptığı paylaşımların ardından bugün twitter’dan açıklama yaptı. Kızılay’dan yapılan açıklamada, yöneticilerin paylaşımlarıyla ilgili ‘basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez’ açıklaması geldi. Kızılay’ın açıklamasında şu cümlelere yer verildi: “Konya’da gönüllü olarak çalışırken Kızılay Selçuklu Şubesi’nden istifa ederek ayrılan bir kişinin içeriği ile Kızılay Gençlik faaliyetlerine gönüllü olarak dahil olup yansıyan paylaşımların içeriği. basında yer alması hiçbir şekilde kabul edilemez. Kızılay ilkelerine aykırı bu açıklamaları nedeniyle haklarında soruşturma başlatılmış ve her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırılmıştır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

karatay-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu