Haber

Tekirdağ’da trenin çarpması sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği işçi otobüsü servis şoförüne 152 yıl 11 ay hapis cezası verildi.

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yük treninin minibüse çarpması sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili olarak minibüs sürücüsü Bilal Küllü 152 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Küllü, Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada tarafların avukatları ile kazada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları da hazır bulundu.

Küllü, savunmasında olaydan dolayı son derece üzgün olduğunu ve hakkında ortaya atılan tezleri kabul etmediğini belirtti.

Savcının mütalaasını açıklamasının ardından mahkeme heyeti, sabıka kaydı olmayan Bilal Küllü’ye kast indirimi uyguladı.

Mahkeme, Küllü’nün yaşamını yitiren 7, yaralanan 5 kişi için 152 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Etkinlik

Geçen yıl 4 Eylül’de Edirne’den İstanbul’a Kapıkule-Halkalı seferini yapan 11 vagonlu “13000-1” yük treni, hemzemin geçitte Küllü’nün kullandığı 59 ADJ 755 plakalı servis aracına çarptı. Velimeşe Mahallesi’nde.

Kazada araçta bulunan 7 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı. Hastaneye kaldırılan servis şoförü Bilal Küllü, tedavisinin ardından tutuklandı.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kazayla ilgili hazırladığı iddianamede, minibüs şoförü Bilal Küllü’nün yaşamını yitiren 7 kişi için “muhtemel kasten öldürme” ve “birden fazla kişiyi kasten yaralama” suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması istendi. 5 kişi yaralandı.

İddianamede, işçi servisini kullanan Küllü’nün kapalı bariyerin önünde bekleyen aracı geçtiği, sesli ve ışıklı ikaza rağmen trenin hemzemin geçitten geçmek isterken minibüse çarptığı bildirildi.

polatli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu