Haber

Sinop’ta Sokak Köpeği Sorunu: Vatandaşlar Yardım İstiyor

MUSTAFA USTA

Sinop Mertoğlu Köyü’nde başıboş köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Vatandaş Erdoğan Ünal, “Bu alana kamera sistemi kurulursa bu köpekleri bırakanlar yakalanacak. En azından maddi ve manevi cezalar verilecek. Hapse varan cezalar verilmeli.”

Mertoğlu köyünde yaşayan Erdoğan Ünal, sayıları giderek artan ve geride bırakan köpekler için yetkililerden yardım istedi. Ünal şunları söyledi:

“DÜN 20 KÖPEK BANA SALDIRDI VE BEN KENDİMİ SÖYLEMEKTE ZORLANDIM”

“Dün 11 köpek kalmıştı, bugün 6 köpek daha kaldı. Her gün köpekler buraya bırakılıyor. Çevre köylerdeki insanlar burada mezbaha olduğu için bakamadıkları hayvanları alıyorlar. Bakım yok. Mezbahadaki köpekler. Ama içerideki çalışanların hayvanlara sakatat verdiğini gördüm. Vatandaş Burada mezbaha var ama köpeklere bakılıyor zannederek köpekleri bırakıyorlar. Burası köpek çiftliği değil. Köpekler burada kalmasa daha iyi. Bırakılsa bize zarar veriyorlar. Dün 20 köpek bana saldırdı, kendimi kurtarmak zorunda kaldım. Köpeğimi de yaraladılar. Köpeğin yaşayıp yaşamayacağı belli değil. ” . Dün onu veterinere götürdüm ve tedavi ettirdim. Şu an yaşayıp yaşamayacağı belli değil. Buralara kamera sistemi kurulursa bu köpekleri bırakanlar yakalanacak. En azından maddi ve manevi ceza verilecek. Cezası hapis cezasına kadar olmalı.”

Kaynak: ANKA/Ömür

haberaksehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu