Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, BM’nin kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukuka aykırı kabul eden karar taslağını olumlu buldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak tanıyan kararın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilmesini olumlu bir gelişme olarak görüyoruz.” söz konusu.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukuka aykırı bulmasını olumlu bir gelişme olarak gördüklerini belirtti. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kutsal kitabımız Kuran’a yönelik sistematik saldırıların tekrarlanması, İslam düşmanlarının din ve vicdan özgürlüğüne tahammüllerinin olmadığının en açık göstergesidir. Müslümanlar için, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin geleceği için.Yabancı düşmanlığı ve ırkçılık Avrupa Birliği’nin geleceğini şekillendirmemelidir.Hangi dine mensup olursak olalım, insanlık olarak nefret suçlarına karşı birlik olmalı ve ortak bir mücadele zemini oluşturmalıyız. Bu anlamda Birleşmiş Milletler’in kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak kabul eden karar taslağının Genel Kurul’da kabul edilmesini olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu