Teknoloji

WatchOS 10, Apple Watch tarihinin en büyük güncellemesi olabilir

Bloomberg’den Mark Gurman son bülteninde watchOS 10’un akıllı saat işletim sisteminin ilk çıktığı 2015’ten bu yana en büyük güncelleme olacağını söyledi.Apple, bu yıl 5 Haziran’dan itibaren WWDC’de watchOS 10 ve Apple’ı tanıtıyor. iOS 17gibi yazılım güncellemelerini tanıtacak.

WatchOS 10’un, güncellenmiş bir arayüz de dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikler ve iyileştirmeler içermesi bekleniyor. Ancak şu anda bu özellikler hakkında pek fazla detay bilinmiyor. Ayrıca Apple’ın 2023 yılında işletim sistemine ağırlık vereceğini söyleyen Gürman, ” donanım değişikliklerinin minimum düzeyde olmasını bekleyin” diyor.

Apple, akıllı saat serisini geçen yıl piyasaya sürdü. elma izle daha büyük bir kasa boyutuna ve birden çok yükseltmeye sahip Series 8 adlı yeni bir model ekledi. Ancak Gürman bir önceki tezinde saat donanımının 2024 yılında özel üretim bir ekranla güncellenmesinin beklendiğini söylemişti.

watchOS 10 büyük yeniliklerle gelirken, iOS/ıpados 17 geçen yıl tanıtılan kilit ekranı kullanıcı arayüzü gibi büyük değişiklikler sunmayabilir. Yine de Apple’ın çok sayıda kullanıcı isteğine göre ufak değişiklikler eklemesi bekleniyor.

Son olarak WWDC 2023 etkinliğinin, Apple’ın karma gerçeklik başlığının da tanıtılacağı sahne olması bekleniyordu. Ancak saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo, oyunun seri üretimi 2023’ün üçüncü çeyreğine kaydırıldığı için lansmanın erteleneceğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu