Ekonomi

En büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, Uruguay’da BTC madenciliğine başladı

Investing.com – Kripto pazarındaki stablecoin alanındaki en büyük firma bağBitcoin madenciliği ve elektrik branşına adım attığını duyurdu.

Şirket, bugün Tether tarafından yapılan açıklamada, açıklamadığı Uruguay’da lisanslı yerel bir şirketle yan ortaklık kurarak Bitcoin madenciliği ve yenilenebilir enerji alanında faaliyete başlayacağını duyurdu.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Tether, bu ayın başlarında Bitcoin’e yatırım yapma kararı aldı. Stablecoin ihraççısı, her ay kârının %15’i ile Bitcoin satın alma kararını açıkladı. Son gelişme, USDT ihraççısının Bitcoin ile ilgili planlarını genişletme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin madenciliği için neden Uruguay’ın seçildiği sorulduğunda Tether, ülkenin küresel bir yenilenebilir enerji lideri olduğunu söylüyor. Uruguay, rüzgar ve güneş enerjisi kaynaklarını yük olarak kullanarak yenilenebilir kaynaklardan elektriğin %94’ünü üretebilmektedir.

Tether tarafından çıkarılan stablecoin USDT, şu anda 83,2 milyar dolarlık piyasa değeriyle kripto pazarındaki en büyük üçüncü varlık. Bugün duyurduğu projesiyle Bitcoin madencilik alanına adım atarak kripto sektöründe değerli bir atılım yapmaya hazırlanan şirket, BTC varlıklarını artırmayı hedefliyor.

Author: Günay Caymaz

haberovacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu