Haber

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanı’nın kızamık vakalarına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2019-2022 kızamık vakalarına ilişkin soru önergesine “Sınırlı da olsa ilgili vakalar var. Konu bakanlığımızca hassasiyetle takip ediliyor. Teşekkür ederiz” şeklinde tepki gösterdi. ilginiz için.” Adıgüzel, “Biz milletvekilleri millet adına soru soruyoruz. Hükümet üyelerinin de bu soruya cevap verirken aynı hassasiyetle cevap vermesi gerekiyor. Kimsenin bu çatıya saygısızlık etme hakkı yoktur.”

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel bugün TBMM’de söz alarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 10 Temmuz’da sunduğu soru önergesine verdiği yanıtı gündeme getirdi. Adıgüzel, şunları söyledi:

“Bir DOKTORA, BİR MEP’E, MİLLETE VE ANAYASAYA YÖNELİK BU TAVSİYEYİ KINIYORUM”

“Biz milletvekilleri millet adına soru soruyoruz. Hükümet üyelerinin de bu soruya cevap verirken aynı hassasiyetle cevap vermesi gerekiyor. Kimsenin bu çatıya saygısızlık etme hakkı yoktur. Sağlık Bakanı’na şu konuda teklif sundum: 10 Temmuz, 4 ay sonra yanıt geldi. Sorumuz kızamık hastalığının artışıyla ilgili. İlgili: 2019, 2020, 2021, 2022’de kaç kızamık vakası görüldü, bu yıl kaç kızamık vakası görüldü? çocuklarımız mı hayatını kaybetti?

Bakandan aldığım cevap: ‘Sınırlı da olsa ilgili olaylar yaşanıyor. Bahisler bakanlığımız tarafından hassasiyetle takip edilmekte ve takip edilmektedir. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.’ Sana teşekkür etmiyorum. “Bir doktora, bir milletvekiline, millete, anayasaya yönelik bu tutumu kınıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu