Haber

Bursa’nın yardım eli Adıyaman’a uzandı

BURSA (İGFA) –Kızılay Osmangazi Şubesi’nin, 6 Şubat’ta meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremden etkilenen illere yönelik düzenlediği yardım kampanyalarına bir yenisi daha eklendi.

Adıyaman Şehit Mesut Çelik İlköğretim Okulu’nda okuyan 550 öğrenciye Bursalı iş adamlarının desteğiyle hazırlanan bot, mont ve diğer kışlık kıyafetler dağıtıldı.

Dağıtım töreninde Çelikhan Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Türk Kızılayı Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Taşkın, Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar’ın da hazır bulunduğu dağıtım töreninde, kışlık kıyafetleri alan çocukların memnuniyeti yaşatıldı. gözlerinde görülüyor.

Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Sinan Aydın, kıyafet yardımı ve dağıtıma eşlik eden protokolle etkinliğe destek veren iş insanlarına teşekkür ederek, deprem bölgesine yönelik yardım faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Aydın, “6 Şubat depreminden etkilenen illere yönelik faaliyetlerimiz devam edecek. Yaraları birlikte iyileştirmeye devam edeceğiz. İmkanımız olduğu sürece bu illerden çekilmeyeceğiz. “Kampanyamıza destek veren iş adamlarımıza ve bugün yanımızda olan değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu