Haber

ABD’de 28 yıldır tutuklu olan adam suçsuz çıktı

ABD’nin Connecticut eyaletinde, 1994 yılında bir bebeği öldürdüğü ve büyükannesinin felç olmasına neden olduğu gerekçesiyle 28 yıldır tutuklu bulunan ve Kasım 2022’de suçsuz bulunan Adam Carmon’un davasının düşürülmesine karar verildi.
Connecticut eyaleti Yüksek Mahkeme Yargıcı Jon Alander, polisin soruşturmayı yanlış takip ettiğini ve Carmon’un hatalı adımlarından dolayı haksız yere mahkum edildiğini belirterek davanın düşürülmesine karar verdi.
Associated Press’e konuşan Carmon, “Sonunda masumiyetimi kanıtlamış gibi hissediyorum” dedi. söz konusu.
Bu süreçte adının lekelendiğini söyleyen 51 yaşındaki Carmon, hayatının geri kalanında bununla yaşamak zorunda olduğunu söyledi.
Olayda hayatını kaybeden Danielle bebeğin annesi Shirley Troutman, davanın düşmesi nedeniyle üzgün olduğunu ve hala Carmon’un katil olduğuna inandığını belirtti.
Carmon’un avukatı Doug Lieb yaptığı açıklamada, müvekkilinin işlemediği bir suçtan dolayı anayasal haklarının ihlal edildiğini ve devlete tazminat davası açacaklarını söyledi.
Carmon, Aralık 2022’de serbest bırakıldı.
30 Kasım 2022’de Connecticut eyaleti Yüksek Mahkeme Yargıcı Alander, Carmon’un mahkumiyetini bozdu ve savcıların polisten delil sakladığını vurguladı.
Kararın ardından Carmon, Aralık 2022’de serbest bırakıldı.

habersariz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu