Ekonomi

ABD Temsilciler Meclisi, Konuların içeriği hakkında bilgi istedi

Jordan, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e yazdığı bir mektupta, Threads’in içerik denetleme uygulamalarına ilişkin belgelerin Komite’ye gönderilmesini talep etti.

Federal hükümetin teknoloji, sosyal medya ve diğer şirketleri çevrimiçi içeriği izlemeye zorladığı veya bu konuda bu şirketlerle iş birliği yaptığına dair kanıtlar elde ettiklerini kaydeden Jordan, “yürütme organının kapsam dahilinde sansür ve baskı uygulayıp uygulamadığı konusunda Komite’nin endişelerini dile getirdi. ifade özgürlüğünden.”

Jordan mektubunda, 4 Temmuz’da bir federal mahkemenin hükümetin sosyal medya platformlarıyla derin anlaşmasının ve zorlama sansürün anayasal hakları ihlal ettiğine karar verdiğini ve Meta’nın bu bağlamda merkezi bir rol oynadığını hatırlattı.

“İfade özgürlüğü taahhüdünün ardından (Joe) Biden yönetiminin siyasi zulmüne maruz kalan Elon Musk’ın Twitter’ına rakip olarak pazarlandığı için ileti dizileri ciddi, özel endişelere yol açıyor.” Jordan, Threads’in halihazırda sansür uyguladığına dair raporlar olduğunu iddia etti.

Ürdün, Meta’dan bu konudaki tüm ilgili belgeleri 31 Temmuz’a kadar Komite’ye sunmasını istedi.

camlihemsinhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu